Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 269666
Aktif: 1
Bugün: 8
Dün: 44

Nefes Terapisi

"NEFES ALIN, CANLANIN..."

br

 

Nefes terapisi (Holoterapi) ; Hızlı nefes alıp verme ile bilinçaltı derinliklerinin keşfedilip temizlenmesini sağlayan bütünsel bir terapi metodudur. Holoterapide uygulanan hızlı ve derin nefes alışları; sınırların aşılmasını, kalıpların kırılmasını, potansiyelelrin ortaya çıkarılmasını, anlayış ve bilinç seviyesinin yükseltilmesini sağlar.


Yaşamak canlı olmakla, canlı olmak hareket etmekle ilişkilendirilir. Hareket etmek için dışarıdan enerjiye gereksinim duyulur. Enerjiyi dönüştürmek ve işe yarar hale getirmek katalizör olan oksijenle ilgilidir. Yanmayı ve enerji dönüşümünü gerçekleştiren oksijendir. Yanmanın kalitesini belirleyen şey aldığımız oksijenin yeterliliği ve sürekliliğinin sağlanmasıdır. Nefes alıp vermenin en önemli görevi oksijen ve karbondioksit değişiminin sağlanmasıdır. Bedenin hareket edebilmesi, düşünebilmesi, organların, hormonların, tüm sistemin çalıştırılarak yaşamın devamlılığının sağlanması oksijenin yediğimiz yiyecekleri yakması (ATP) ile sağlanır. Enerjinin oluşabilmesi için derin nefeslerle yeterli düzeyde oksijenin ciğerlere alınmasına ve karbondioksitin uzunca sürede dışarı çıkarılmasına ihtiyaç vardır. Yeterli oranda oksijen servisi yapılamadığında yanma sağlanamama nedeniyle yeterli enerjiye ulaşılamadığı gibi bir de yiyeceklerin yakılamama nedeniyle depolanmalarına sebep olur.


Bu yüzden kaliteli bir yaşam için mutlaka diyafram ve burnu kullanma, doğru ve yeterli nefes alma, nefesi kontrol etme ve kullanma mutlaka öğrenilmelidir.


Bedensel, zihinsel ve duygusal faaliyetlerin sürdürülebilmesinin kalitesi nefes alış verişleriyle ilgilidir. Organ ve hücrelerin görevlerini kusursuzca yerine getirmeleri, ihtiyaçları olan enerjinin yani oksijenin temin edilmesi ile ilgilidir.


Nefesin dönüşümü terapisi, dünyadaki en güçlü kendini iyileştirme metodudur. Nefesin fiziksel, zihinsel ve ruhsal olmak üzere 3 seviyesi vardır. 


1. Fiziksel; Enerjinin %75’i oksijen ile sağlanır. Burada amaç nefes kapasitesini arttırmaktadır. Böylelikle zamanla bloke ettiğimiz bölgelere oksijenin girmesini ve o bölgelerin açılmasını sağlıyoruz. Oksijenin olduğu bölgede hastalık kalmayacağı için sağlıkta büyük iyileşmeler olmaktadır. Normalde toksinleri %70 oranında nefesimizle atıyoruz. Bu seviyede nefes açıldığında bağışıklık sistemi güçlenir, hücre yenilenmesi artar, detoksifikasyon kapasitesi artar, enerji seviyesi artar, fiziksel sağlık iyileşir.


2. Zihinsel (duygusal); 0-7 yaş arasında bilinçaltı her şeyi iyi ya da kötü demeden kayda alır. İleriki dönemlerde de insan her ne kadar iyi olursa olsun bilinçaltında olumsuz kayıtlar varsa olumsuz durumlar yaşayabilir. Nefes çalışmalarıyla bu negatif kalıplar pozitife çevrilir, stres ortadan kalkar, kişinin kendini ifade edebilme kapasitesi artar, pozitif duygular kolay bir şekilde insan hayatına çekilebiliyor.


3. Ruhsal; Daha yüksek bilinç ve farkındalık seviyesine ulaşarak yüksek benlikle bağlantı güçlenir. Kuantum “iste, olsun” devreye geçmeye başlar. Çünkü çakralarla akupuntur noktaları arasındaki blokajlar temizlendiğinde enerji alımına açık hale gelinir.


Nefes alımı değiştiğinde oksijen alımı artar. Oksijenle birlikte enerji seviyesi yükselir. Enerji seviyesi yükseldiğinde daha aşağıda kalan bilinçaltındaki negatif düşünce enerjileri daha aşağıda kalamaz yükselerek pozitif hale dönüşür. 

Etiketler: nefes terapisi pendik holoterapi tuzla Bergama bilinçaltı bilinçaltı temizliği

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal