Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 266343
Aktif: 1
Bugün: 67
Dün: 104

REÇETE GEREKTİRMEYEN 5 GÜÇLÜ ANTİBİYOTİK

Hastane antibiyotikleri günümüzde en çok reçete edilen ilaçlar haline gelmiştir. Bunun sonucunda insanların sindirim sistemleri harap olmakta ve gelecekte karşılaşılabilecek çeşitli enfeksiyonlara karşı doğal bağışıklığı zayıflatmaktadır. Aşağıdaki 5 güçlü doğal antibiyotik ile sindirim sisteminizi yıkmadan enfeksiyonlardan kurtulabilirsiniz.


1.Sarımsak;


Sarımsak dünyanın çeşitli kültürlerinde binlerce yıl boyunca ilaç olarak kullanılmıştır. Hatta 1700'lü yıllarda vebadan kurtulmak için kullanılmıştır.


Sarımsak güçlü bir antibiyotiktir ve antiviral, antifungal ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca korunmaya ve düşman bakterileri vücuttan kovmaya yardımcıdır. Bağışıklık sistemini destekleyen ve serbest radikalleri yok eden doğal antioksidanlar açısından da zengindir.


Sarımsağın aktif maddesi olan allicin zararlı bakterileri öldüren ve bunların etkisinden korunmayı sağlayan anahtar bileşendir. Bu bileşeni aktive etmek için sarımsak ezilir, sıcak bir çay ya da az pişmiş yemeğin içinde çiğ yenir.


2. Kolloidal Gümüş;


Kolloidal gümüşün etkili bir antibiyotik olduğu yüzyıllardır bilinmektedir. 1900'lü yılların başında Searle İlaç Şirketi kurucusu Alfred Searle kolloidal gümüşün en ölümcül patojenleri bile öldürdüğü keşfetmiştir. Searle, insan deneklere kolloidal gümüş uygulaması yapılan bir çok vakada şaşırtıcı sonuçlar elde edildiğini ifade etmiştir. Kolloidal gümüşün ana avantajı kullanan kişi üzerinde hiçbir toksik etki yapmadan mikropları hızlıca öldürmesidir.


Son yapılan araştırmalar kolloidal gümüşün MRSA (hastane enfeksiyonu), kuş gribi ve SARS gibi antibiyotik dirençli mikropları bile yok edebilmektedir.


3. Oregano Yağı;


(Oreganon; Bir çeşit dağ kekiği) Oregano yağı iyi huylu bakterilere kötü etki yapmadan patojenik bakterilerle ilgilenir. Ayrıca antiviral ve antifungaldir ve antibiyotik rezistansı oluşturmaz, bu üç özelliği ile ilaç rakiplerine göre üçü bir arada kombinasyonu sağlar.


Oregano yağının antimikrobiyal içeriği carvacroldür. Kaynağın etkili olabilmesi için en az %70 oranında carvacrol içermelidir.


4. Ekinezya;


Ekinezya yüzlerce yıldırçeşitli enfeksiyonların tedavisinde kullanılmıştır. .geleneksel olarak açık yaralarda, difteride, kaz zehirlenmesinde ve diğer bakteri ilişkili hastalıklarda kullanılmıştır.


Bu güçlü bitki günümüzde ölümcül bir hastalık olan MRSA'ya sebep olan Staphylococcus aureus gibi çok zararlı bakteri formlarını yoketme özelliği nedeniyle soğuk algınlığı ve gripte kullanılmaktadır.


5. Manuka Balı;


Belki de en makbul antibiyotik manuka balıdır. Etkilenen bölgeye sürüldüğünde MRSA ve et yiyen bakterileri de içeren geniş yelpazede patojenleri öldürebilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca yapılan araştırmalarda tedavi edilen bakterilerin manuka balına karşı direnç oluşturmadığı bulunmuştur.


Burada yazılanlar doğal antibiyotiklerin kesin bir listesi değildir ancak doğal bir eczane oluşturmak için iyi bir başlangıç niteliği taşır. Doğal antibiyotik cephaneliğinize ayrıca reishi mantarı, Pau d'Arco, kedi pençesi bitkisi, zeytin yaprağı ekstresi, karanfil, zerdeçal ve limonu da ekleyebilirsiniz.


Kaynak:


http://www.naturalnews.com/044931_natural_antibiotics_manuka_honey_anti-virals.html


Haber tarihi: 19 / 09 / 2016
Haber Okunma: 7522
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: antibiyotik doğal antibiyotik
Önceki: BEL AĞRISI HER ZAMAN BEL KAYNAKLI MI?
Sonraki: NEDEN HASTALANIRIZ?
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal