Selda KOCADAYILAR

       

                           Fizyoterapist & Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 222003
Aktif: 3
Bugün: 87
Dün: 157

FİZYOTERAPİSTLERE DESTEK

 

 

 

 

 

 

 

6225 sayılı mini torba kanun, 26 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Bu kanunla birlikte 26 meslek yasasına kavuştu. Bunlardan biri de 4 yıl lisans eğitimi olan FİZYOTERAPİSTLİK...

Fizyoterapistlik mesleği ABD'de en iyi 100 meslek arasında 8. sırada, oysa Türkiye'deki sağlık politikaları nedeniyle hakettiği değeri bir türlü alamamaktadır. Şu an yürürlükte olan sağlık uygulama tebliğine göre fizyoterapi hizmetini kimin verdiği belli değildir. Bu durum hizmeti veren kurumlar tarafından suistimale açıktır. Bu durumdan da en çok zarar gören verilen hizmet kalitesine bakılmadan müşteri durumuna konulmuş hastalar ve üniversite sınavlarında yüksek puanlar alarak hayatını bu mesleğe adayan FİZYOTERAPİSTlerdir.

Biz fizyoterapistler artık bu gidişe bir dur demek, 4 yıl eğitimini aldığımız mesleğimizi hakkıyla icra edebilmek, ve bizim yaptığımız işlerle nemalananlardan kurtulmak istiyoruz. Bunun için bir eylem planı oluşturduk, bize destek olmak için imza kampanyamıza katılmanızı istiyoruz.

İmza için; lütfen tıklayınız...

Yasaya göre Fizyoterapist, hastalık durumları dışında, kişilerin fiziksel aktivitelerini düzenlemek ve hareket kabiliyetlerini arttırmak için mesleğiyle ilgili ölçüm ve testleri yaparak kanıta dayalı koruyucu ve geliştirici protokolleri belirler, planlar ve uygular. Hastalık durumlarında ise fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı tabibin veya uzmanlık eğitimleri sırasında fiziksel tıp ve rehabilitasyon rotasyonu yapmış veya uzmanlık sonrasında ilgili dalın rotasyon süresi kadar fiziksel tıp ve rehabilitasyon eğitimi almış uzman tabiplerin kendi uzmanlık alanları ile ilgili teşhisine ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak hastaların hareket ve fiziksel fonksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması veya iyileştirilmesi amacıyla gerekli uygulamaları yapar. Hastaların tedavisi yönünden rehabilitasyon ekibinin diğer üyeleri ile işbirliği içinde çalışır ve tedavinin gidişi hakkında ilgili uzman tabibe bilgi verir.

Haber tarihi: 26 / 05 / 2013
Haber Okunma: 3114
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: fizyoterapist fizyoterapi fizik tedavi ağrı bel fıtığı fıtık kireçleme boyun fıtığı tedavi imza kampanyası fizyoterapist imza kampanyası
Önceki: YETERLİ BALIK TÜKETİMİ BÖBREK TAŞI OLUŞUMUNU ENGELİYOR
Sonraki: YAPAY TATLANDIRICI TEHLİKESİ
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal